X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

کانون بازنشستگان برق تبریز

اخبار کانون بازنشستگان وزارت نیرو - صنعت آب و برق


 مدیر عامل کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور:

بانک اطلاعاتی ‌تخصص‌های بازنشستگان صنعت آب و برق کشور راه‌اندازی می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علی دانش منفرد در مراسم تجلیل از بازنشستگان برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به وجود انسان‌های متعهد و با همت در نیروهای فعال و بازنشسته صنعت آب و برق کشور، اظهار داشت: ایران اسلامی امروز در عرصه‌های جهانی قدرتمند اهداف خود را پیش می‌برد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت‌های امروز در کشور مرهون و مدیون زحمات گذشتگان است، افزود: نمی‌توان تلاش و زحمت کسانی که از ابتدای پیروزی انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس صادقانه در صنعت آب و برق کشور تلاش کردند را فراموش کرد.

مدیر‌عامل کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور گفت: کانون بازنشستگان، بانک اطلاعاتی مدونی از تخصص‌ها و ظرفیت‌های بازنشستگان استان تشکیل دهد و مکانیزم مناسب برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های بازنشستگان در استان تعریف شود.

دانش منفرد انتقال تجربیات نسل گذشته به آینده را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: بازنشستگان می‌توانند با تجربیات خود در عرصه سازندگی و توسعه کشور اثر‌گذار باشند و لازمه این بهره‌گیری برنامه‌ریزی و تدوین برنامه است.

وی ‌تصریح کرد: در وزارتخانه اقدامات خوبی در زمینه فعال‌سازی و ایجاد امکانات رفاهی و مادی برای پرسنل شاغل و بازنشسته در حال برنامه‌ریزی است.


 رئیس کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور:


مجلس و دولت در قبال وضع زندگی بازنشستگان مسئول هستند

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت‌ مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور گفت: مجلس و دولت هر دو در قبال وضع زندگی بازنشستگان مسئول هستند و باید در ارتباط با آن اقداماتی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی دانش‌منفرد در شانزدهمین همایش بزرگداشت بازنشستگان صنعت آب و برق کشور که در سالن آمفی تئاتر هتل گلستان امام رضا (ع) مشهد برگزار شد، اظهار داشت: باید با هم‌فکری برای نیل به آرمان‌ها گام برداشت.

وی ادامه داد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی، خدمت رسانی در راستای ارتقای سطح معیشت بازنشستگان است که باید در راستای برآورده کردن خواسته‌های این قشر گام برداشته شود.

رئیس هیئت‌ مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور خاطر نشان کرد: در واقع شاغلان باید در این زمینه بیش از بازنشستگان تلاش کنند، چرا که شاغلان امروز بازنشستگان فردا هستند.

دانش‌منفرد با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط با بازنشستگان تصریح کرد: اگر این منویات و گفته‌ها اجرایی شوند، تحول عظیمی در کیفیت زندگی بازنشستگان ارگان‌های مختلف به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه ارتقای ارائه خدمات به بازنشستگان جزو سیاست‌های کلان نظام اداری کشور است، عنوان کرد: باید سیاست‌های حفظ کرامت و عزت بازنشستگان و همچنین بهره‌گیری از تجارب خدمت این افراد ارزشمند در جامعه نهادینه شود تا خدمت‌رسانی به این قشر راحت‌تر انجام شود.

رئیس هیئت ‌مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور، پیشرفت کشورها را مدیون نوع نگرش آنها به قشر بازنشسته دانست و تأکید کرد: در تمام کشورهای پیشرفته، بزرگ‌ترین سرمایه‌های خود را نیروی انسانی متخصص باتجربه می‌دانند.

دانش‌منفرد ادامه داد: در ایران نیز شعارهای زیادی در این مورد داده می‌شود، اما شعار به تنهایی این مشکلات را مرتفع نمی‌کند و باید به آنها از تمام منظرها عمل شود.

وی با اظهار ناراحتی از حضور پیدا نکردن مسئولان در جلسات هیئت‌های بازنشستگان گفت: این مسئله سبب به وجود آمدن نگرانی‌هایی در سطح جامعه بازنشستگان شده است که مسئولان باید با توجه کردن به آنها از این نگرانی‌ها بکاهند.

رئیس هیئت‌مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور با اشاره به وجود برخی از نابرابری‌ها میان کارکنان بخش‌های مختلف دولت متذکر شد: خدماتی که بازنشستگان صنعت آب و برق کشور ارائه می‌کنند از دیگر بخش‌ها بسیار کمتر است.

دانش‌منفرد بیان داشت: این نمود علنی نابرابری است، چرا که خدماتی ارائه شده توسط نیروهای صنعت آب و برق به ایران کمتر از هیچ کدام از کارکنان ارگان‌های دیگر نیست، بلکه در بسیاری از موارد از آنها بالاتر است.

وی افزود: یکی از خواسته‌های اساسی کانون بازنشستگان صنعت آب و برق ایران این است که برای بازنشستگان این صنعت بیمه‌های درمانی مناسب در نظر بگیرند و در زمینه استفاده از مهمانسراها و باشگاه‌ها برای این افراد امتیازاتی قائل شوند.

رئیس هیئت‌ مدیره کانون بازنشستگان صنعت آب و برق کشور بیان داشت: همچنین به وضعیت افرادی که در روستاها و یا مکان‌های دیگر خدمات ارائه می‌دهند، باید رسیدگی‌هایی شود تا در مورد آینده خود دلگرمی داشته باشند و بتوانند در شرایط سخت به کار خود ادامه دهند.

دانش‌منفرد با اشاره به بخشنامه ابلاغ شده در زمان وزارت سید پرویز فتاح بیان داشت: اگر این بخشنامه دوباره به مدیر عاملان ابلاغ شود، می‌تواند تا حدود زیادی سبب احقاق حقوق بازنشستگان شود.